УУБ Прозорро


Починаючи з першого вересня 2016 року всі без винятку державні замовники, а також органи самоврядування зобов’язані здійснювати закупівлі тільки через державний портал Прозорро використовуючи для цього спеціальні електронні торгові сайти з акредитацією від Міністерства економіки розвитку і торгівлі.

Даний портал був спроектований в той час, коли активно вироблялася тактика і реформа по боротьбі з корупцією, а також реформ стосуються державних закупівель. Основним завданням електронної платформи Прозорро є забезпечення чесного аукціону, зниження до мінімуму корупційного вплив на проведення торгів, а також створення однакових умов для кожного потенційного виконавця. На сьогоднішній день, через понад чотири роки з моменту запуску програми, на сайті Прозорро є можливість не тільки створювати тендери, а також розміщувати і публікувати їх в режим онлайн. Завдяки даній системі можна здійснювати обмін важливою інформацією і необхідними документами, які необхідні для подачі заявки та укладання договору. Великою перевагою являйся те, що ця система піддається громадському контролю і її можна проаналізувати.

Здійснюються державні закупівлі через сайт Прозорро, так як всі торгові майданчики з відповідним рівнем акредитації підключені до центральної бази саме даного ресурсу. На будь-якому порталі, підключеному до центральної бази, можна ознайомитися з усіма доступними тендерами, а також взяти участь в цікавому аукціоні, виставити на торг свої товари і послуги, а також користуватися всіма послугами, які надає сайт.

Вибір електронного торговельного майданчика залишається за користувачем, так, як тільки він може вирішувати які саме критерії необхідні йому, а також яким інтерфейсом зручніше користуватися. Для того щоб стати потенційним виконавцем в державну закупівлю необхідно відправити запит, а значить пройти реєстрацію на одній з тягових майданчиків. Реєстрація не займає багато часу, достатньо заповнити відповідну форму. Тендер може бути опублікований на будь-якій торговельній площадці з’єднаної системою Прозорро, але буде доступний для перегляду і подачі заявки на участі всім користувачам з подібних систем. Завдяки даній системі в перший рік використання вдалося заощадити близько тридцяти мільярдів гривень з державного бюджету країни.

Обов’язки операторів

 Кожен опреатора повинен пройти процедуру реєстрації, згідно із законодавством України. При цьому даний оператор не повинен мати статус банкрута або знаходиться в періоді ліквідації, а також не має право надавати послуги, які не дотягують до його рівня акредитації. Основними обов’язками таких людей є забезпечення проведення закупівлі відповідно до законів країни. Якщо в законі відбуваються які-небудь зміни саме оператор зобов’язаний вжити всіх необхідних заходів протягом тридцяти днів для того щоб відповідати нормам. Також оператор стежить за тим, щоб користувачі здійснювали своєчасну плату за публікацію тендерів.

Офіційний сайт

Всі акредитовані торгові майданчики, на які можна здійснювати державні закупівлі представлені на офіційному сайті. Для кожного користувача, замовника або постачальника, є окрема сторінка, де докладно описані всі нюанси роботи з системою. Крім друкованого формату є і відео роки, які допоможуть наочно впорається з виниклими проблемами. Користувач має право зареєструватися, як тільки на одній, так і відразу на декількох аналогічних торгових майданчиках з відповідним рівнем акредитації www.uub.com.ua/rus/prozorro/sale/orenda-vagoniv/. Акредитація в свою чергу може бути чотирьох рівнів, який визначає спеціальна комісія.