Як працює опція права викупу при оренді земельних ділянок в ПроЗорро


Участь в електронних торгах земельними ділянками потребує від потенційних учасників серйозного підходу та виконання всіх основних вимог. Список критеріїв до учасників зазвичай прописується в самому оголошенні, і кожен повинен ознайомитися з ним особисто.

Аукціони з оренди земельних ділянок наразі мають великий попит. Це також стосується і тих лотів, в яких передбачено можливість викупу земельної ділянки. Це означає, що орендар має право сплатити повну вартість земельної ділянки та в будь-яку хвилину стати новим власником землі.

Якщо говорити саме про фермерів, то вони часто мають пільгові умови, що дозволяють їм отримати певні привілеї. Для прикладу, це може бути розстрочка на термін до 10 років, протягом яких компанія або ж фізична особа може сплачувати зазначену суму.

Якщо вам цікава ця тема, то вам справді варто переглянути перші 200 аукціонів із продажу землі, де можна знайти багато інформації, яка може бути корисною та знадобитися вам в майбутньому, коли ви будете брати участь в подібних аукціонах.

Хто може скористатися опцією викупу земельної ділянки

Питання справді актуальне і воно дуже часто задається користувачами, які лише розглядають варіант з тим, щоб взяти участь в такому аукціоні.

Опція викупу доступна всім громадянам України, які відповідають наступним параметрам:

  • Мають право на постійне користування обраної ділянкою, що призначена для ведення сільськогосподарської діяльності. Це може бути земля державної або ж комунальної власності, що не є принципово важливим моментом;
  • Все ще мають право оренди, що було отримано за допомогою процедури переоформлення права непостійного користування;
  • Мають право на те, щоб володіти земельними наділами, що були успадковані й призначені для ведення на них фермерського господарства.

Це ті аспекти, які наразі можна назвати ключовими. Саме тому, коли мова заходить про опцію викупу земельної ділянки, ці моменти потрібно обов’язково враховувати.

Як виглядає процедура викупу земельної ділянки

Почати потрібно з основного пункту – це отримання відповідного дозволу на те, щоб викупити земельну ділянку, що була взята в оренду в форматі аукціону в ПроЗорро. Для цього, потрібно своєчасно звернутися до територіальних органів і подати заяву з повним пакетом документації.

Говорячи про документи, їх перелік повинен виглядати наступним чином:

  • Копія повного списку установчих паперів та нормативних актів для юридичних осіб. Фізичним особам достатньо надати документи, що підтверджують їх особу;
  • Документ, на основі якого ви користуєтесь земельною ділянкою в форматі оренди. Тобто, це повинен бути договір між користувачем та власником майна, в якому прописуються всі основні моменти партнерства;
  • Копія документу, в якому прописано право на ведення господарської діяльності та можливість викупу земельної ділянки, при виконанні певного переліку вимог;
  • Заява про бажання провести викупу земельного наділу. Що стосується вартості, то вона формується на основі проведення експертної оцінки земельної ділянки, яка повинна проводитися виключно спеціалістами.

Якщо всі ці умови були виконані, залишається лише дочекатися відповідного рішення про надання права на викуп земельної ділянки. 

Якщо, рішення буле затверджено, то залишиться лише укласти типовий договір, який повинен обов’язково відповідати декільком основним вимогам:

  • Бути підписаним обома сторонами та засвідченим нотаріусом;
  • Повинна бути сплачений платіж за саму земельну ділянку, або ж повна сума, в залежності від укладених домовленостей;

Якщо всі пункти відповідають дійсності, то залишається лише зареєструвати право власності і внести всю цю інформацію в базу.

Чи можна орендувати землі приватної власності

Сучасний формат аукціонів, що проводяться в системі ПроЗорро дає змогу реалізовувати не лише майно державних установ, але й приватних осіб. Тому, будь-яка особа, що є власником земельної ділянки, має право на те, щоб створити оголошення і здати такі земельні ділянки в оренду.

Варто зазначити, що вимоги до приватних власників землі будуть приблизно такими ж, як і до державних установ.

Тому, для того, щоб сам аукціон було затверджено і добавлено до бази електронних майданчиків, потрібно впевнитися в тому, що ви правильно вказали всю інформацію і зробили все згідно з чиним українським законодавством.

Для зручності, можна взяти за приклад інші оголошення приватних осіб, які виставляють свої земельні ділянки на аукціон. 

Щоб отримати відповіді на питання, що стосуються саме підготовки оголошення про запуск аукціону, то їх можна уточнити, звернувшись до служби технічної підтримки. Це один з найбільш ефективних методів отримання консультації та вирішення проблемних моментів.